Wyczyścić komputer - Więcej informacji na temat czyszczenia komputera

Na tej stronie są zgromadzone szczegółowe informacje na temat problematyki czyszczenia komputera dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej. Są one specjalnie podane w łatwy sposób, z wieloma uproszczeniami.

A propos, program Wyczyścić komputer jest zaprojektowany z myślą o tym, by mógł z nim pracować nawet kompletny laik. Poniższe informacje są więc niepotrzebne dla konserwacji twojego komputera, ale przecież można lepiej poznać działanie komputera...

Przede wszystkim: jaka jest różnica między Windowsem, komputerem a systemem operacyjnym?

Komputer to skrzynka, którą masz w domu, system operacyjny to najważniejszy program, który działa na komputerze. Windows to system operacyjny (najbardziej popularny, istnieją jednak inne, na przykład Linux). Praca komputera jest więc w istocie pracą systemu operacyjnego, ponieważ komputer bez systemu operacyjnego jest tylko martwą bryłą żelaza (i tworzywa sztucznego). Ponieważ większość użytkowników nie rozróżnia tych dwóch pojęć używamy na tej stronie pojęć "komputer", "Windows" i "system operacyjny" jako synonimów.

Gdzie powstają tzw. śmieci komputerowe?

Sercem systemu operacyjnego jest tak zwany "Rejestr", w którym jest zapisana ogromna ilość informacji na temat komputera. Instalacja i odinstalowanie programów, zawieszenie, a także zwykła praca komputera – to wszystko może doprowadzić do uszkodzeń czyli do zapisania błędnej informacji w "Rejestrze".

Kolejnym miejscem gdzie może dochodzić do tworzenia się śmieci są pliki i foldery czasowe. W trakcie pracy komputera powstaje ogromna ilość plików czasowych, przy czym często nie są te pliki prawidłowo usunięte i zajmują tylko miejsce.

W jaki sposób mogą tego typu śmieci zwalniać pracę komputera?

Można to zademonstrować na prostym przykładzie – włączenie pomocy. Jeżeli chcesz na komputerze włączyć pomoc, zwykle wciskasz klawisz F1.Następnie komputer wyszukuje miejsce gdzie znajduje się pomoc. Informacje o umieszczeniu pomocy są przechowywane – oczywiście – w rejestrze. I dlatego jeżeli rejestr zawiera poza prawidłowymi informacjami również informacje błędne, komputer jest zmuszony przeszukać wiele miejsc zanim znajdzie pomoc. Użytkownik ma wrażenie, że uruchomienie pomocy trwa o wiele dłużej niż powinno.
Uwaga: Uruchomienie pomocy to modelowy przykład; faktycznie komputer sięga do Rejestru bez przerwy i z tego względu błędny Rejestr spowalnia wszystkie czynności w komputerze.

Jak można sprawdzić ile "śmieci" jest w moim komputerze?

Program Wyczyścić komputer po każdym przeszukaniu komputera podaje dokładną ilość znalezionych błędów (=śmieci) oraz zapewnia ich naprawę. Bez przeprowadzenia analizy można ilość śmieci zaledwie oszacować; w przypadku, gdy komputer zachowuje się ewidentnie "gorzej" niż uprzednio, istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że jest poważnie zaśmiecony.

W jaki sposób program Wyczyścić komputer wyszukuje śmieci?

Program Wyczyścić komputer przechodzi przez powyżej wymienione obszary krytyczne, sprawdza prawidłowość wielu pozycji w Rejestrze oraz sprawdza przydatność plików czasowych. Błędne lub przestarzałe pozycje w Rejestrze są w zależności od wybranej metody naprawy oraz jej rodzaju naprawione lub usunięte.

A więc użytkownik może taką operację przeprowadzić również "ręcznie", prawda?

W zasadzie tak. Jednak program Wyczyścić komputer przeprowadza kontrolę (w zależności od stanu twojego komputera) w ciągu kilku minut dziesiątek tysięcy pozycji, a to już jest - ze względu na zakres zadania - praca nie dla człowieka lecz dla programu.

Istnieją również inne możliwości wyczyszczenia komputera?

Jeżeli nie jesteś fachowcem, masz do wyboru następujące możliwości:


Opinie klientów

pani Vladimíra Bujakowská
Dziękuję wam za ponowne wysłanie programu. Wasze usługi i troska o klienta są naprawdę wspaniałe. Chętnie polecę waszą spółkę znajomym. Serdecznie pozdrawiam

Przeczytajcie sobie kolejne komentarze......

Aktualna wersja programu

Data: 16.10.2019
Wyczyścić komputer: 304
Wyczyścić pliki: 1.1.77